שותפים לטיול בארה"ב

טיול ארוך של אחרי צבא ולפני לימודים אקדמאים הפך למסורת בקרב צעירים בישראל. אחרי שנים של שהייה במסגרת, מרגישים אנשים רבים את הצורך לראות עולם, לשבור שגרה, להנות ולגלות מה נמצא מעבר לגבולות המדינה הקטנה שאנו חיים בה. היעדים המבוקשים לטיולים ארוכים הם מדינות המזרח הרחוק ודרום אמריקה, אולם חלק מהמטיילים בוחרים באופציה אחרת: טיול ברחבי ארה"ב. שותפים לטיול בארה"ב עשויים להפוך את חווית הטיול לא רק לחברותית ומהנה יותר, אלא גם למשתלמת וקלה מבחינה לוגיסטית.

חוסכים לטיול דרך עבודה בארה"ב

צעירים רבים טסים לטייל בארצות הברית במסגרת עבודה במכירות בארה"ב. עבודה בארה"ב במכירות אמנם אינה פשוטה, אולם משתלמת מאוד, והיא יכולה להוות אופציה מצויינת עבור כל מי שחולם לטוס לטיול ארוך בארה"ב, אך אין לו את אמצעים הכלכליים.

שותפים לעבודה, שותפים לדירה – שותפים לטיול

מלבד ליתרון הכלכלי הברור, עבודה בארצות הברית היא דרך טובה ויעילה במיוחד למצוא שותפים לטיול לארה"ב. בעבודה אתם תכירו ותחיו ביחד עם עוד עובדים צעירים ישראלים באותו הבית, ועובדים לשעבר מספרים כי הקשרים שנוצרים בדירה נשארים לכל החיים.

דרכים נוספות למציאת שותף לטיול

גם אם בחוג העובדים בחברה שלכם אינכם מוצאים שותפים לטיול בארה"ב, אפשר לגשש בחברות אחרות. בד"כ יש כמה חברות שעובדות באותו אזור ובין העובדים נוצרים קשרים, ואפשר בהחלט להפיץ מפה לאוזן שאתם מחפשים שותפים לטיול בארצות הברית. אפשרות נוספת היא פרסום מודעות במקומות מפגש קבועים, החל מבית הקפה השכונתי ועד לדירות המגורים. גם האינטרנט, שמקשר בין אנשים מרחבי העולם, יכול להיות מקום מצוין עבור חיפוש שותפים לטיול בארה"ב. ישנם כמה לוחות גדולים המציעים פרסום מודעות חיפוש שותפים בחינם. אם אתם בעניין של מיזוג תרבויות, קיימים לוחות בין לאומיים שבהם תוכלו למצוא שותפים מכל קצוות העולם.

תיאום ציפיות מונע מריבות

בעת בחירת שותף לטיול בארה"ב כדאי לערוך תיאום ציפיות. כידוע, ארה"ב היא מדינה ענקית ומלאת אפשרויות, וייתכן שכל אחד מכם מעוניין באופי טיול שונה. אף על פי שתמיד ניתן להתפשר ולוותר, כדאי לברר לפחות שאתם והשותפים לטיול נמצאים באותו ראש. אם אתם מתים על באנג'י, בונים על טיפוס על הרי הרוקי ומצפים לרפטינג בניאגרה, יתכן שלא תסתדרו עם שותפים שמעוניינים בעיקר בשופינג בבוורלי הילס וביקור באולפנים של הוליווד. כמו כן, כדאי לבדוק מהם תנאי הטיול המועדפים על השותפים שלכם לטיול: ייתכן שאתם מוכנים לישון בקמפינג רוב הטיול כדי להאריך את זמן השהייה, בעוד שאחרים לא מוכנים להתפשר על פחות ממלון שלושה כוכבים. עוד דברים ששווים בדיקה הם עניין ההתניידות (שכירת רכב לעומת תחבורה ציבורית), בחירת יעדי הטיול, אורך הטיול ואטרקציות מבוקשות. דווקא כיוון שמדובר ביעד עם כל כך הרבה אפשרויות, כדאי לתאם דברים מראש כדי לא ללכת לאיבוד. ואחרי כל זה כדאי לזכור שמעל לכל, שותפים לטיול בארה"ב צריכים להיות אנשים נחמדים, מתחשבים, שיש לכם על מה לדבר איתם ושיהיה לכם כיף לחלוק איתם חוויות. לפעמים עדיף להתפשר קצת על תכניות ספציפיות ועל תאריכי נסיעות לטובת שותפים שישדרגו לכם את חווית הטיול.