עבודה בארה"ב לא בעגלות

ארצות הברית מציעה למבקרים בה כל נוף אפשרי, תרבויות שונות ומגוונות, ערים גדולות ומסעירות וכפרים קטנים מוקפים בשדות, פאר ויוקרה לצד האפשרות לחיים פשוטים ונינוחים. לא פלא, אם כן, שהרבה ישראלים מגיעים לארצות הברית, בין אם מדובר באנשים שמשתקעים בה ובין אם מדובר בגיחות קצרות או טיולים ארוכים. רבים בוחרים (ובמיוחד צעירים) בארה"ב כיעד עבודה בחו"ל. יש מי שמגיע רק לשם מטרה זו, כדי לעשות "מכה" בזמן קצר ואז לשוב הביתה, ויש מי שמגיע לעבוד כדי לחסוך כסף לטיול, ולאחר תום תקופת עבודה בארה"ב יוצא לטייל לאורכה ולרוחבה.

עבודה בארצות הברית היא רעיון מצוין למי שרוצה לחוות את המדינה לא מהעמדה הטיפוסית של התייר, אלא דרך התערות במקום והיכרות עם האמריקאים. עבודה בארה"ב מזמנת מפגשים תכופים עם המקומיים, ולעתים אף עובדים לצדם. העבודה יחד יכולה לייצר חברויות חדשות, והיא הזדמנות מצוינת לצחצח את האנגלית. בנוסף, עבודה במדינה זרה היא מאתגרת (בצורה חיובית) וכך יכולה גם לתרום רבות לתחושת ההישגיות והביטחון העצמי.

עבודה בארצות הברית – לא רק עגלות

ישראלים רבים הטסים לעבוד בארה"ב עובדים בעגלות של מוצרי טיפוח וקוסמטיקה תוצרת הארץ, שמוצבות בקניונים ובמרכזים מסחריים. עבודה בעגלות בארה"ב פופולרית, אך היא גם מאומצת ושוחקת, נדרשים לעבוד בה הרבה שעות ביום, ומי שלא ניחן בכישרון למכירות, סביר להניח שלא יאהב עבודה זו. למרבה המזל, ישנן גם אפשרויות עבודה אחרות לא בעגלות.

אפשרויות עבודה לא בעגלות בארה"ב

עבודות נוספות בהן ניתן לעבוד בארצות הברית לא בעגלות הן:

  • עבודות שמירה ואבטחה – יוצאי היחידות הקרביות בצה"ל מוערכים מאד על ידי האמריקאים ולכן, לאור ניסיונם, עשויים למצוא עבודות טובות בתחום.
  • טיפול בילדים (או-פר) – הקהילה היהודית בארצות הברית היא עצומה, ומשפחות רבות מחפשות מטפלות מישראל שידברו עם ילדיהם עברית ויחשפו אותם לתרבות הישראלית.
  • לימוד עברית – אנשי הקהילה היהודית בארצות הברית שמחים להעסיק צעירים מישראל בלימוד עברית.
  • עבודות בשגרירות הישראלית, בקונסוליות, בסוכנות היהודית ובגופים נוספים המייצגים את ישראל בחו"ל – בשלל תפקידים.
  • מכירת ציורי שמן – אם אתם מחפשים משרת מכירות משתלמת שאינה בעגלות, תוכלו לעבוד במכירת ציורי שמן מדלת לדלת ולהרוויח עמלות מכירה שמנות.

אשרת עבודה בארה"ב

לא משנה במה תבחרו – חובה עליכם להוציא ויזת עבודה. האמריקאים נוקשים מאד כלפי זרים המגיעים לעבוד בארצות הברית ללא ויזה, ואם תיקלעו למצב הזה, אתם עלולים להיות מגורשים מהמדינה ללא אפשרות לחזור אליה יותר. בקרו באתר השגרירות האמריקאית בישראל כדי לקרוא על תהליך הוצאת ויזת עבודה לארצות הברית. התהליך ארוך לפעמים, אך אם תקבלו ויזה, הוא בהחלט משתלם. לעתים תוכלו להיעזר במעסיק העתידי שלכם בארצות הברית כדי לזרז את תהליך קבלת הויזה.

קיבלתם ויזת עבודה? נהדר! ארצות הברית מחכה לכם. אתם הולכים לקראת חוויה נפלאה, מעשירה ומרתקת, שזיכרונה ייחקק בלבכם עוד שנים רבות, ואף עשויים לרכוש בצורה זו ניסיון תעסוקתי שישרת אתכם בעתיד.