מנעולנות בארצות הברית

הרבה צעירים נוטים לחשוב שעבודה בארה"ב היא שם נרדף לעבודה בעגלות. עבודה בארה"ב בעגלות היא אכן הפופולארית ביותר, אך יש לנו דבר מה לבשר לכם, עבודות בארצות הברית קיימות במגוון תחומים שאינן בעגלות, ואף לא בתחום המכירות כלל. הגיע הזמן לפרוץ לתחום חדש: מנעולנות בארה"ב.

עבודה בפריצת מנעולים היא כלל לא המצאה של העשור האחרון. כבר שנים שישראלים עובדים בתחום המנעולנות בעיקר בארצות הברית. לא ברור מה הביא את מקצועם של פורצי המנעולים או בשמם האמתי – "לוקסמית", לפריחה כה גדולה בשנים האחרונות, אך ללא ספק ישראלים רבים נוהרים לעבודה זו ונשארים בה זמן רב.

פריצת מנעולים והגשמת החלום האמריקאי

הרעיון מאחורי מנעולנות בארצות הברית פשוט למדי – מישהו ננעל, שכח או איבד מפתח ופורץ המנעולים הוא היחיד שיוכל לסייע לו. העסק הופך למשתלם עוד יותר כשמדובר בסיוע בשעות פחות קונבנציונלית כגון בלילה, בחגים או בשעות העומס. עבודתו של פורץ המנעולים כרוכה בלפרוץ או לשבור את המנעול ולהרכיב מנעול חדש. הכסף הגדול נמצא במכירות של מנעול טוב או משוכלל יותר מהמנעול שמוצע בסטנדרט.

כמעט ואין כאן מקום להפסד ובדרך כלל לא תצאו מהבית לחינם. זהו אחד היתרונות הגדולים של סוג עבודה זה – אם נקראתם בעת צרה, אתם תרוויחו בוודאות כסף. בעבודה של פורצי המנעולים יש לאן להתקדם ולהתפתח כעובד וישראלים רבים פשוט נשארים בתחום שנה, שנתיים ואף יותר. עם זאת העבודה מצריכה זמינות גדולה לפעמים גם 24/7. כלומר, בכל שעה וכמעט בכל מקום תוכלו לקבל קריאה ותיאלצו להיענות לה אם ברצונכם להרוויח. העבודה מצריכה התלמדות של מספר שבועות ומרגע תם ההתלמדות – מתחילה העבודה. אל תטעו לחשוב כי מדובר בעבודה בלי קושי, כי הרי אין עבודה כזו במציאות. אך היתרונות בפריצת מנעולים הם רבים ומאפשרים לשכוח בקלות את הקושי שמתלווה לעיתים לעבודה.

העובדה בלוקסמית מאפשרת להרוויח סכומי כסף גדולים בהרבה מעבודות אחרות במכירות ומאפשרת ליהנות מהחלום האמריקאי בו זמנית. מכיוון שלוח הזמנים במשך היום אינו מלא עד אפס מקום במשימות חילוץ והצלה, תוכלו לעבוד ויחד עם זאת לצאת לטייל, לקנות, לאכול ולבלות מהטוב שבחיים האמריקאים.

לא נדרש ניסיון קודם

עבודה כמנעולן בארה"ב אינה דורשת ניסיון קודם. יחד עם זאת, אם ניחנתם ביכולות טכניות זהו יתרון גדול. כמו כן, נדרש רישיון נהיגה בינלאומי, זאת מכיוון שבתור מנעולן עליכם להיענות ולהיות זמינים וניידים לקריאה של הלקוח. לעיתים הקריאה תהיה רק לצורך החלפת מנעול או צילינדר, ובמקרים אחרים אף לחלץ אדם שננעל בחדר או ברכב.

הכשרה

מועמדים מתאימים למשרה בתחום המנעולנות בארה"ב יעברו הכשרה של כמספר שבועות ע"י החברה. במהלך ההכשרה יתלווה העובד למנעולן ותיק וילמד ממנו את רזי המקצוע. לאחר תקופת ההכשרה העובד יעבוד באופן עצמאי לחלוטין.

שכר ותנאי עבודה במנעולנות

בחברות רבות המשכורת מבוססת על שכר בסיס קבוע, בתוספת עמלות ובונוסים מצטברים על מכירה של מנעולים ואביזרים שונים. כמו כן, מרבית החברות מספקות רכב צמוד, טלפון סלולרי, מדים, כלי עבודה וציוד נדרש לעובדים.