מידע חיוני לקראת עבודה בארה"ב

צעירים רבים מעוניינים להרוויח משכורת נאה תוך כדי עבודה מהנה, ולכן עבודה בחו"ל מושכת אליה מדי שנה לא מעט ישראלים – חיילים משוחררים, סטודנטים בחופשת סמסטר ואף בעלי תואר ראשון ואקדמאים. אחת מהאפשרויות הפופולאריות היא עבודה בארה"ב המבטיחה הכנסה גבוהה בנוסף לחיי חברה.

השלב הראשון בדרך לעבודה בארה"ב – הוצאת ויזה

ארה"ב היא אחת המדינות המחייבות הוצאת ויזה על מנת להיכנס כתיירים או כעובדים. אם כן, איך אפשר להוציא ויזה לעבודה בארה"ב? בשלב הראשון ממלאים טפסים לויזה באתר השגרירות וקובעים ראיון בקונסוליה. בשלב השני מדפיסים מהאתר טופס בקשת ויזה לארה"ב ומשלמים אגרה. בשלב השלישי זוכרים להביא, חוץ ממצב רוח טוב, מספר פריטים נוספים: טופס בקשה לויזה, דרכון בתוקף, קבלה על תשלום האגרה ושתי תמונות פספורט מיוחדות. רצוי להגיע עם מסמכים נוספים המוכיחים כי בכוונתכם לחזור לארץ בתום התקופה.

ביטוח לעבודה בארה"ב

חשוב לבדוק אצל המעסיק האם אתם זכאים לביטוח רפואי כלשהו. רצוי להשוות בין פוליסות שונות ולבדוק כי הן כוללות כיסוי למקרים של אשפוז עקב מחלה או פציעה, תרופות, תאונות, יום אשפוז ועלויות טיפול. עבודה בארה"ב תהיה רגועה יותר אם תדעו שאתם מכוסים במקרה הצורך.

חברת אם

להחלטה באיזו חברה לעבוד, או לפחות לנסות, ישנם כמה שיקולים. איזה סוג של עבודה אתם רוצים לעשות? באיזה איזור אתם רוצים לבלות? אילו המלצות יש לחברה על ידי אנשים שכבר מצאו דרכה עבודה בארה"ב? ההחלטה אינה מובנת מאליה, יש לעבור מיונים ראשית.

עבודה בארה"ב וידע בסיסי באנגלית

קשיי שפה עשויים להוליד מצבים משעשעים או מביכים. אולי בהתחלה תרגישו כדיירים של מגדל בבל, מבולבלים ולא שולטים בשפה. אולם, לאחר זמן מה תגלו כי כישורי האנגלית שלכם משתפרים בין היתר הודות לשימוש היומיומי בה.

יש עבודה, יש חברים

עבודה בארה"ב דורשת השקעה והתמקצעות, אך פרט לכך הישראלים שמגיעים לארה"ב מגלים חיי חברה עשירים ואת מקומות הבילוי הטובים של האיזור בו הם מתגוררים. בעת חיפוש עבודה בארה"ב תגלו כי ישנן חברות העורכות ארוחות שישי קבועות לעובדים הישראלים ואף מוציאות את העובדים לימי כיף וטיולים. בנוסף יש חברות המציעות לעובדים רכב ומאפשרות להם להשתמש בו לטיולים עצמאיים באיזור. גלו את המועדון הנחשב באיזור, הפיצריה הכי שווה או את הקולנוע הכי קרוב.

כסף לכיס

עבודה בארצות הברית מניבה קשת שכר משתנה שרבים מכנים בשם "לעשות מכה" או "לדפוק קופה". חלק מהחברות מוכנות להתחייב להכנסה קבועה פר שבוע או חודש, וחלק מהחברות מוכנות להתחייב להשלמת הכנסה במידה והעובד לא מגיע לתקרת השכר שהובטחה. השכר משולם לרוב אחת לשבועיים או שבוע. אחרי כמה חודשים או יותר של עבודה בארה"ב תוכלו לחזור לארץ ולא לחשוב פעמיים על נעלי העור שרציתם לקנות, התואר שאליו רציתם להירשם, הטיול הבא לחו"ל או הבירה השלישית בפאב השכונתי.

מה נכנס ומה יוצא

כמובן שלמגורים בארה"ב מתלוות הוצאות מחייה שונות. חלק מהחברות מקצות דירות במתחמים ייעודיים לעובדים שלהן בתשלום שמנוכה מהמשכורת. אם אתם שוכרים דירה, הוצאות שכר הדירה קשורות באורך החוזה. כמו כן, יש שוני בעלויות עבודה בארה"ב בין הערים השונות. לגור במנהטן בסטייל יעלה לכם יותר מאשר מגורים בעיירת חוף קטנה, אטלנטיק סיטי אולי נראית זוהרת יותר, אך המחייה בה עשויה לעלות לכם יותר מאשר ביוטה.

לעבודה בחו"ל יש יתרונות רבים לצעירים, ביניהם סטודנטים, שמעוניינים לעבוד לתקופה קצרה ולהרוויח הרבה כסף ולהנות מהתהליך. חשוב לזכור את השלבים השונים שיש לעבור בדרך לעבודה בארה"ב, המספקת כסף, זכרונות וחוויות נפלאות.