הדרך להשגת אשרת עבודה לארה"ב

קיימים מספר סוגי ויזה לארה"ב: ויזת תייר, ויזת עסקים, ויזת סטודנט, וסוגים שונים של ויזות עבודה. אין ספק כי אשרת עבודה לארה"ב היא היוקרתית והנחשקת ביותר. ארה"ב ידועה כארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, מדינה שנוסדה ונבנתה על ידי מהגרים, והיום, יותר מתמיד, רבים מתדפקים על דלתה, מבקשים לנסות את מזלם, למצוא עבודה בארה"ב ולהצליח בגדול. כדי לממש חלומות אלו אזרחים ממדינות זרות, זקוקים לאישור עבודה, אחרת אין באפשרותם לעבוד באופן חוקי. עובדים בלתי חוקיים עלולים להיתפס על ידי משטרת ההגירה, להיעצר ולאחר מכן הם יגורשו חזרה לארץ מוצאם, ועלולה גם להישלל מהם האפשרות להכנס לתחומי ארצות הברית בעתיד.

הליך הוצאת ויזת עבודה בארה"ב

הליך הוצאת ויזת עבודה לארה"ב אינו פשוט והבקשות לאשרת עבודה עוברות סינון קפדני. על כל מועמד למלא ולהגיש טפסים רלוונטים באנגלית, להגיע לשגרירות ארה"ב בישראל לראיון אישי, ובראיון יהיה עליו לשכנע את אחראי מחלקת הויזות שהוא זכאי לקבל אשרת עבודה לארה"ב. חשוב לציין כי מדובר בדרך כלל באשרת עבודה זמנית, שברגע שתוקפה פג, על העובד לשוב חזרה ארצה, אחרת הוא נחשב לעובד בלתי חוקי, על כל המשתמע מכך.

איך לשפר את הסיכויים לקבלת ויזת עבודה

ראשית, במידה ומצאתם עבודה בארה"ב עוד מהארץ (ורצוי שעבודה זו תהיה בחברה או ארגון מסודר), המעסיק יכול להעיד לטובתכם מול השגרירות. ככל שעדות זו תהיה אמינה ומהימנה יותר, הסיכוי לקבלת אשרת עבודה יגדל. השגרירות האמריקאית רואה בחיוב גם מצבים בהם המועמדים מועסקים בחברה בארץ והמעסיק שולח אותם לעבוד בארה"ב מטעם החברה. במקרה כזה יתכן מאוד ותקבלו אשרת עבודה לארה"ב, גם אם לתקופה מוגבלת.

בנוסף, ישראלים יכולים לקבל ויזת עבודה בארה"ב במידה והם מתמחים בענף מבוקש מאוד (עבודות הנכללות בענפים אלה יכולים להשתנות מזמן לזמן) או שיש להם רעיון להקמת עסק אשר סיכוייו להצלחה גדולים.

כפי שניתן להבין מהסיבות בגינן עולים סיכויי המועמדים לקבלת אישור עבודה לארה"ב, השגרירות האמריקאית מחפשת עובדים בעלי פוטנציאל להצלחה, המתאימים לתפישת העולם הקפיטליסטית של ארה"ב ובעיקר שלא יהפכו לנטל על החברה והכלכלה האמריקאית.

בקשה לגרין קארד

ישנה אפשרות נוספת לקבל ויזה לארה"ב לצורך עבודה אף בצורה קבועה יותר, וזאת במסגרת קבלת גרין קארד אמריקאי. גרין קארד מסמל את משאת נפשם של כל המהגרים לארה"ב. מדובר במעמד של תושב קבע, לזמן בלתי מוגבל (אלא אם כן מחזיק הגרין קארד נתפס כשהוא מבצע עבירות פליליות). בעלי גרין קארד יכולים לעבוד ללא הגבלה בתוך גבולות ארה"ב וגם זכאים לקבל את כל ההטבות הסוציאליות של אזרח רגיל, כמו ביטוח לאומי, פנסיה וכו'. אם קבלת אשרת עבודה לארה"ב היא עניין לא פשוט, אזי קבלת גרין קארד הוא תהליך מסובך בהרבה. דרך אחת לקבל גרין קארד היא להינשא לאזרח אמריקאי. גם תהליך זה כרוך כמובן בראיונות, בדיקות וכו'. דרך נוספת היא לזכות בהגרלה שעורך משרד ההגירה של ארה"ב מדי שנה ובמסגרתו מגרילים בעזרת מחשב, בצורה רנדומאלית לחלוטין, חמישים אלף פונים מבין מיליוני הפניות לקבלת גרין קארד. הזוכים המאושרים יכולים לממש את זכותם מיידית ולהגיע לארה"ב. כיוון שגרין קארד כולל אשרת עבודה, הזוכים יכולים לעבוד ללא הגבלות כלשהן.